d

Transfery Chrobrego Głogów

W przyszłym tygodniu działacze Chrobrego chcą sfinalizować kilka transferów do klubu. W kręgu zainteresowań są między innymi Łukasz Plewko, Robert Majewski oraz Adam Łagiewka.

Zwycięstwo piłkarzy Tura Turek

Po zwycięstwie 2:0 nad GKS Jastrzębie piłkarze Tura Turek znów oddalili się od strefy spadkowej.

Tur coraz bliżej II ligi

pokonał Witolda Sabelę. Jeszcze w pierwszej połowie mógł wyrównać Damian Sędziak, ale po ładnym podaniu od Adama Łagiewki nie trafił czysto w piłkę. Mecz był słaby, łodzianie mieli sporą przewagę. Szansę na drugiego gola w 57. min zmarnował Robak, który z rzutu karnego trafił w słupek. Napastnik Widzewa

Dwie kartki Tura i stracony gol - wszystko w minutę

Mroziewskiego zastąpił dyrektor klubu Andrzej Prawda, wręcz zmiotła turkowian. Przed przerwą gospodarze jeszcze się trzymali, ale w drugiej połowie byli już tylko tłem dla momentami świetnie grających gości. Było im o tyle łatwo, że grali w dziesiątkę - w 51. min dwie żółte kartki dostał Adam Łagiewka. Pierwszą

Tur na remis

w Adama Łagiewkę. Tur Turek - Wisła Płock 1:1 (1:1) Bramki: 0:1 Żytko (2.), 1:1 Cichos (37.). Tur: Sabela - Grabowski Ż , Imbiorowicz, Kiczyński Ż (69. Madera Ż ), Derbich - Olszewski Ż , Pruchnik (76. Kubowicz), Łagiewka, Topolski (22. Hyży) - Bieniek, Cichos. Wisła

Flota - Tur 0:0

oddał dopiero po 20 min gry Adam Łagiewka. Uderzenie kapitana Tura obronił Prusak. W drugiej połowie optyczną przewagę w polu mieli podopieczni Petra Nemca, ale klarownych sytuacji strzeleckich nie potrafili sobie wypracować. Nic nie dały też zmiany, jakie wprowadził w swym zespole czeski

Efektowne 5:1 Piasta Gliwice z Turem Turek

Piast musiał wygrać, by utrzymać kontakt z czołówką, goście chcieli za wszelką cenę wywieźć z Gliwic choćby jeden punkt, który mógł się okazać decydujący w walce o utrzymanie. Pierwszą doskonałą okazję do zdobycia gola mieli podopieczni Jerzego Wyrobka już w 2. minucie: Adam Łagiewka znalazł się

Zmiana trenera nie pomogła Turowi Turek

wiele. Jeszcze przed przerwą zawodnicy Tura kilkakrotnie zagrażali bramce Pawła Pronaja, ale byli zbyt niedokładni w swych poczynaniach. Idealnej sytuacji nie wykorzystał m.in. Krzysztof Sikora, a po uderzeniu Adama Łagiewki piłka trafiła w słupek. Tymczasem łomżanie krótko po przerwie cieszyli się z

GKS Katowice zaledwie zremisował w Turku

Już w 3. min Adam Łagiewka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem katowiczan Jackiem Gorczycą. Próbował go przelobować, ale zrobił to na tyle nieumiejętnie, że przerzucił piłkę nie dość, że nad bramkarzem, to jeszcze nad poprzeczką. Gospodarze przez pierwsze pół godziny mieli sporą przewagę

Bezbramkowy remis beniaminka z Turka

posłał do boju Adama Łagiewkę, który w pojedynkę mógł rozstrzygnąć losy meczu. Pozyskany z Jaroty Jarocin napastnik najpierw zagrał prostopadłą piłkę do Sikory, ale ten nie wykorzystał okazji. Wreszcie w 53. min strzelał mocno głową, a piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Łukasza Merdę

Kapitan prosi, trener na razie zostaje

Tur, który fatalnie zaczął rundę wiosenną, bardzo obiecująco rozpoczął sobotni mecz z GKS Katowice. Już w 3. min Adam Łagiewka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem katowiczan. Próbował go przelobować, ale zrobił to na tyle nieumiejętnie, że przerzucił piłkę nie dość, że nad bramkarzem, to

Doskonały debiut trenera Prawdy

ułożyło się wspaniale - dodaje. Przełomowe dla losów meczu okazały się 50. i 51. minuta. Najpierw jedną, a chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Adam Łagiewka. Minęło tylko kilkadziesiąt sekund, a Ugochukwu Enyinnaya wykorzystał podanie Madrina Piegzika z rzutu wolnego i

Wisła - Tur 1:1. Trzeci mecz, drugi remis nafciarzy

drugiej połowie zarówno jedna, jak i druga drużyna chciałyby pewnie jak najszybciej zapomnieć. Mecz zrobił się brzydki, sędzia pokazał osiem żółtych kartek i tylko cztery za faule. Była też czerwona kartka. Niestety zobaczył ją pomocnik Wisły Ireneusz Kowalski, który uderzył w twarz Adama Łagiewkę. Z

Transfery w Chrobrym Głogów

Henryk Cackowski, Adam Łagiewka i Dominik Bednarczyk będą w nadchodzącym sezonie bronili barw III-ligowego Chrobrego Głogów. Piłkarze zgodzili się na proponowane przez klub warunki i podpisali kontrakty. Wiele wskazuje, że nie będą to jedyne wzmocnienia głogowskiego zespołu. W tej chwili działacze

Zwycięstwo Tura nad Victorią

tegorocznego treningu. Na szczęście obyło się bez kontuzji, wszystko zmierza w dobrym kierunku. Uważam, że wynik jest zasłużony, gdyż stworzyliśmy wiele sytuacji - mówi szkoleniowiec. W meczu z powodu drobnej kontuzji nie zagrał Adam Łagiewka. Tura w najbliższych dziesięciu dniach czekają aż trzy sparingi. W

Zdaniem trenerów

WIESŁAW WOJNO Górnik Polkowice Mojemu zespołowi najbardziej brakuje zgrania. Wielu zawodników dopiero do nas trafiło i trudno wymagać, aby w krótkim czasie drużyna zaczęła grać porywający futbol. Dla kilku zawodników szukam nawet pozycji, bo choćby taki Adam Łagiewka jest u nas od czterech dni

Zwycięstwa Warty i Tura

) Warta: Szmatuła - Ignasiński (70. Paku-Tshela), Najewski, Truszczyński (70. Ekwueme), Otuszewski - Wojciechowski (27. Cudny), Marcinkiewicz, Magdziarz, Wan, Piskuła (55. Pawlak) - Iwanicki. Piłkarze Tura swój mecz z Olimpią Koło rozegrali na bocznym boisku w Turku. Trener Adam Topolski wystawił dwie

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice 2:3 (0:3)

niezdecydowanie sosnowieckiej defensywy, dokładnie podał do Adama Łagiewki, który nie dał najmniejszych szans Grzegorzowi Kurdzielowi. Potem przeważali gospodarze, stwarzali niebezpieczne sytuacje, atakowali, ale w ich akcjach brakowało dokładności bądź skutecznego wykończenia. Przyjezdni natomiast ze

Piast jako pierwszy zdobył twierdzę Turek

Tur na razie świetnie gra na własnym boisku - do soboty u siebie nie przegrał i stracił tylko jednego gola. Wiele nie brakowało, by drugiego stracił już w 6. min sobotniego meczu. W polu karnym upadł napastnik Piasta Krzysztof Kukulski i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Adam Kompała

ŁKS wygrał z Turem Turek

Pronaja, ale byli zbyt niedokładni w swych poczynaniach. Idealnej sytuacji nie wykorzystał m.in. Krzysztof Sikora, a po uderzeniu Adama Łagiewki piłka trafiła w słupek. - Można powiedzieć, że mieliśmy szczęście, ale szczęście podobno sprzyja lepszym - śmieje się Bzdęga. - Graliśmy naprawdę solidnie w

Tur - Warta bez goli, za to z faulami

murawy Macieja Truszczyńskiego, który miał wysoka gorączkę, a zagrał na własną prośbę. Wytrwał tylko do przerwy. Na drugą połowę nie wyszedł też Adam Łagiewka, który także pracował na czerwoną kartkę. Gdy przyszło mu pokazać umiejętności piłkarskie, zmarnował dobrą sytuację - w 33 min zamiast uderzać na

Tur zbuduje siłę nad morzem

, Rafał Piętka, Radosław Pruchnik, Paweł Olszewski, Marcin Wojciechowski, Piotr Skokowski, Stefan Potocki, Piotr Bieniek. Napastnicy: Marcin Michałowski, Adam Łagiewka, Łukasz Cichos, Krzysztof Sikora, Tomasz Ostalczyk.

Tur Turek przegrał wysoko we Wrocławiu

W stolicy Dolnego Śląska zespół trenera Adama Topolskiego stracił dwa razy tyle goli co we wszystkich poprzednich siedmiu spotkaniach. Cała taktyka Tura polegająca na bronieniu dostępu do własnej bramki oraz gry z kontrataku legła w gruzach już po pierwszej akcji Śląska. Pozyskany z Ruchu Chorzów

Piłkarze Śląska przegrali z Polonią Słubice

przed przerwą znakomitą okazję do zdobycia gola miał Sylwester Kawczyński, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Janukiewiczem. Zrehabilitował się pięć minut po zmianie stron. Kontrę miejscowych wyprowadził Adam Łagiewka, który przeprowadził akcję lewą stroną boiska, dośrodkował piłkę na pole karne

Tur spadł, Warta będzie dziewiąta

nie będzie lekko - mówił trener gości Adam Topolski, który przyznał, że w przerwie celowo... oszukał swoich piłkarzy. - Żeby nie wprowadzić do zespołu samozadowolenia powiedziałem chłopakom, że Motor prowadzi z Dolcanem, choć wiedziałem, że przegrywa - opowiadał Topolski. Lublinianie to rywal, z

Wisła skromnie, ale wygrywa ze Stalą

początkowo zdawali się być niewidoczni, to druga linia pchała Stal zdecydowanie do przodu. Podobać mógł się Paweł Olszewski, a w szczególności lewoskrzydłowy Krzysztof Trela. Jednak to Adam Łagiewka dał pierwszy sygnał do szturmu. Jego uderzenie z dystansu w 6. min zaskoczyło nawet Przemysława Mierzwę. Na

Koszmarna klęska "Gieksy" w meczu z Turem

rodziny. Jego matką jest Jolanta Błędowska, była hokeistka na trawie, olimpijka z Moskwy, ojcem - Janusz Hołota, piłkarz GKS-u w połowie lat 80. Nic dziwnego, że Tomek od dziecka kibicuje "Gieksie" - pierwszy raz był na meczu w 2000 roku, kiedy przyjechało na Bukową Zagłębie Lubin. Trener Adam

II liga: Górnik - Radomiak 2:0

Mecz "ustawiła" sytuacja, która miała miejsce tuż przed przerwą. Wyprowadzaną z własnej połowy piłkę stracił Dariusz Rysiewski i prawą stroną boiska pomknął z nią Adam Łagiewka. Na wysokości pola karnego dośrodkował, ale futbolówkę zablokował Przemysław Michalski. Zdaniem sędziego, Pawła

Lechia nie daje oddychać rywalom

[Lechia traci 2 pkt do Śląska Wrocław i Piasta Gliwice - red.]. Już teraz zaczynam myśleć o początku rundy wiosennej i meczu z Piastem - dodał Kubicki. Lechię komplementował trener Tura Adam Topolski. - Grali świetnie, nie dali nam oddychać. To była zupełnie inna drużyną niż ta, z którą wygraliśmy w

Tur Turek lepszy od Stali Stalowa Wola

Zespół Adama Topolskiego poniósł ostatnio dotkliwą porażkę aż 0:4 we Wrocławiu i nie było pewne, że się po niej podniesie. - Troszkę się baliśmy tego meczu. Choć Stal jest nisko w tabeli, wiedzieliśmy, że przyjedzie tu co najmniej po remis - mówił drugi trener Tura Piotr Pietraszek. I faktycznie

28. kolejka III ligi

nieoczekiwany wyczyn swoich piłkarzy: - Na obronę III ligi już dawno za późno. Ale mogą zyskać sławę i dobrze się sprzedać. Słyszę, że trener Zagłębia Krzysztof Tochel szuka bramkarza i napastnika. Mogę więc polecić Macieja Kijewskiego, 26-letniego otrzaskanego bramkarza, i Adama Łagiewkę, 21-letniego

Polonia liderem II ligi

. Tuż przed kończącym pierwszą połowę gwizdkiem sędziego mocny strzał Daniela Mąki (druga asysta Zasady) właściwie przesądził o wygranej "Czarnych Koszul". Nie wszystko wyglądało jednak tak różowo. Na początku spotkania napastnik gości Adam Łagiewka upadł po interwencji Radosława Majdana

III liga piłki noznej - 25. kolejka

co najmniej trzy sytuacje, które powinny zakończyć się golem. Bramka padła tylko jedna. W 21. minucie Mariusz Piosna po długim prostopadłym podaniu skierował piłkę w róg zielonogórskiej bramki. Wcześniej w podobnej sytuacji nie poradził sobie Adam Łagiewka. Później inicjatywa należała do gospodarzy

Przed meczem Tur Turek - Motor Lublin

trenera Adama Topolskiego uległa na własnym boisku opolskiej Odrze 0:3. W pierwszej rundzie w meczu Motoru z Turem padł bezbramkowy remis. - Nie ukrywam, że bardzo zależy nam na zwycięstwie w Turku - mówi Waldemar Paszkiewicz, prezes Motoru. - Jesteśmy na etapie załatwiania sponsorów na ten rok i przyszły

Górnik Polkowice - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)

. Stuprocentowe sytuacje zmarnowali najpierw Pylarz, a potem dwukrotnie wprowadzony za niego Gańcarczyk. A po wolnym Górskiego piłka minimalnie minęła słupek. Górnik Polkowice - Ruch Chorzów 1:1 (0:1) Bramki: 0:1 - Bizacki (13), 1:1 - Górski (60) Górnik: Kopaniecki - Adamczyk, Jeziorny, Smoliński - Łagiewka

Rywale nadal uciekają GKP

Przyjście nowego trenera wtłoczyło w gorzowian nową świeżą krew. Adam Topolski (w przeszłości człowiek roku w Turku, za awans z Turem na zaplecze elity) sprawił, że do szatni GKP wrócił uśmiech, przed meczem bojowa była też atmosfera. Na boisku bywało z tym różnie. Gorzów walczył, ale przez całe

I liga: KSZO lepszy o klasę. Ale bez dwóch punktów

Wietecha, potem debiutujący w KSZO 28-letni napastnik ucelował w słupek, by wreszcie trafić do siatki, ale - zdaniem arbitra - w sposób nieprzepisowy. Tomasz Wajda uznał, że wcześniej golkipera Stali faulował Adam Cieśliński. - Skakałem do piłki z bramkarzem, on się przewrócił, Marcin dobił do pustej

Zagłebie Lubin przed sezonem

) Tomasz Salamoński (1973) Napastnicy: Adam Łagiewka (1982) Wojciech Łobodziński (1982

Złe buty Renifera

poznaniaków nie były już w ich rękach. O pierwszym miejscu w grupie i awansie do finału decydowała potyczka Tura ze Spartą. Drużyna Adama Topolskiego musiała wygrać różnicą czterech bramek, a tak się rozpędziła, że zafundowała widowni jedyną "dwucyfrówkę" popołudnia. Lech zagrał więc tylko o trzecie

Remis Śląska, trener Tarasiewicz oskarża sędziego

;Rysiu, wy jeszcze będziecie się liczyć w walce o awans - uspokajał go Adam Topolski, trener Tura. Przed tym pojedynkiem Śląsk znał wyniki innych spotkań zespołów z czołówki tabeli, które były korzystne dla wrocławskiego klubu. Swoje mecze przegrały Piast Gliwce i Lechia Gdańsk

Górnik Polkowice - Kolporter Korona Kielce 0:0

. Szturm zespołu Koniarka zakończył Adam Łagiewka, który przedarł się lewą stroną, wyciągnął z bramki Mielcarza, lecz nie dograł piłki do napastników. W 68. minucie kolejnej wybornej sytuacji nie wykorzystał Moskal - stojąc metr od bramki, strzelił prosto w bramkarza. W 79. minucie na boisku w zespole

Wyniki piłkarskiej III ligi

Macieja Kijewskiego, 26-letniego otrzaskanego bramkarza, i Adama Łagiewkę, 21-letniego napastnika, małego wzrostem, ale wielkiego sercem i dobrego technicznie. Ja tylko podpowiadam trenerowi, nie jestem menedżerem tych piłkarzy - uśmiechał się szkoleniowiec. Losy meczu rozstrzygnęły się w ciągu 120 sekund

III liga piłki nożnej

przed przerwą zawodnicy Carbo mogli, a nawet powinni podwyższyć wynik, ale po strzale Wolnego piłka trafiła w słupek, Adam Międzik z bliska strzelił wprost w bramkarza rywali, a Adam Piechocki uderzył obok bramki, mając przed sobą tylko Kijewskiego. Po przerwie gospodarze wciąż atakowali, ale

Wyniki 18. zaległej kolejki piłkarskiej II ligi

głową do pustej bramki (Jacek Gorczyca minął się z piłką), ale nie trafił. W 22. min fatalny błąd popełnił Adam Łagiewka, który nie trafił w piłkę, przez co w znakomitej sytuacji znalazł się Jarosław Kupis. Pomocnik Piasta uderzył mocno z ostrego kąta, ale Sebastian Szymański wybił piłkę na róg. Po

JAGIELLONIA POKONAŁA GÓRNIKA POLKOWICE

zespołu. Napastnik Górnika uprzedził Jacka Chańkę, ale nie trafił za dobrze głową w piłkę. Gdyby to uczynił, Andrzej Olszewski raczej nie miałby szans. Łatka z innej bajki Po nerwowym początku - szczególnie w szeregach defensywnych - zespół Jagiellonii starał się przejąć inicjatywę. Podopieczni Adama

Jagiellonia przegrała w Polkowicach

. Później znowu wszystko wróciło do normy. Szkoda tylko, że tej aż tak mizernej, na którą szkoda słów. Na nic zdały się zmiany przeprowadzane - tradycyjnie już z trybun - przez trenera Adama Nawałkę. Opiekun białostockich piłkarzy, który od września ma ich objąć już oficjalnie, po pojedynku nie był skory do

Piłkarska III liga

zawodnicy Carbo powinni byli podwyższyć wynik, ale po strzale Wolnego piłka trafiła w słupek, Adam Międzik z bliska strzelił wprost w bramkarza rywali, a Adam Piechocki uderzył obok bramki, mając przed sobą tylko Kijewskiego. - Zwycięstwo powinniśmy sobie zapewnić już w pierwszej połowie - narzekał trener

Piłkarska trzecia liga

rundzie rewanżowej, wyciągał piłkę z siatki na Stadionie Ludowym. W końcówce Zagłębie miało szansę na kolejną bramkę. Do straty gola nie dopuścił jednak Sławomir Sieńczewski, który brutalnie sfaulował Adama Wurzela. Przypłacił to czerwoną kartką. Wojciech Todur Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 2:1 (1:0

Piłkarska II liga: zwycięstwo Podbeskidzia i Zagłębia, remis Piasta, porażki Ruchu i Szczakowianki

Tochel. Górnik Polkowice 0 Zagłębie Sosnowiec 1 (0) Bramka: 0:1 Wolański (57.) Górnik: Szymański - Huebscher, Jeziorny Ż, Lamberski - Pytlarz (64. Gancarczyk), Adamski (15. Kocot), Manuszewski, Górski, Partyka (46. Łagiewka) - Witkowski, Moskal. Zagłębie: Bęben - Kłoda, Hosić, Treściński, Adżem

34. kolejka II ligi: Podbeskidzie nie zagra w barażach

Podbeskidzia Jan Żurek. Jak się dowiadujemy, Adam Kompała, reżyser gry bielskiej drużyny, otrzymał propozycję występów w Jagiellonii Białystok. MKS Mława 0 Podbeskidzie B-B 1 (1

Piłkarska III liga: 26. kolejka

: Adam Piechocki ze środka boiska podał piłkę na prawą stronę do Fryderyka Wolnego. Ten zdecydował się na indywidualną akcję, wpadł na pole karne i przy biernej postawie obrońców Pogoni uderzył, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Później na boisku niewiele się działo. Gospodarze tylko dwa

Wreszcie dobry mecz: Wisła - Tur Turek 2:0 (1:0)

), Madera, Kiczyński, Bartos - Olszewski, Hyży (53. Bałecki), Stachowiak, Łagiewka - Imeh Ż, Kasprak (72. Bieniek). Sędzia: Dariusz Giejsztorowicz (Podlaski ZPN) Widzów: ok. 1,5 tys.