50m w stylu dowolnym

plywacy.com

Brąz Kawęckiego na zakończenie pływackiego pucharu świata w Berlinie

Brąz Radosława Kawęckiego, oraz czwarte miejsca Pawła Korzeniowskiego i Konrada Czerniaka, były największymi sukcesami polskich reprezentantów w drugim dniu zawodów pucharu świata rozgrywanych w Berlinie.

Na dobry początek dnia: francuscy pływacy saute

Wielcy i rozebrani - to jest to, czego nam potrzeba w poniedziałkowy poranek.

Pływanie. Wysoka forma Otylii Jędrzejczak

Podczas rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim zawodów pływackiej Grand Prix Polski, po raz pierwszy na starcie, od razu bardzo udanie, pojawiła się Otylia Jędrzejczak.

Otylia Jędrzejczak wręczała medale na Termach Maltańskich

Gościem specjalnym zawodów rozgrywanych po raz drugi z rzędu na poznańskim basenie była mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak. Na Termach Maltańskich wręczała medale najlepszym pływaczkom w stylu grzbietowym. W sumie, w całych mistrzostwach rozdano w Poznaniu aż 312 kompletów medali. Tak wiele

Pływackie MŚ. Rekord Czerniaka, Jędrzejczak odpadła

dowolnym, dystansem na którym cztery lata temu został mistrzem świata. To co nie udało się trenującym w Kaliforni Jędrzejczak i Sawrymowiczowi, nadrobił Konrad Czerniak. Nasz zawodnik zajął ósme miejsce w kwalifikacjach 50m stylem motylkowym (23,52- nowy rekord Polski) i wystartuje w dzisiejszym półfinale

ME w pływaniu. Jeden medal dla Polski szóstego dnia ME w Budapeszcie

reprezentantka gospodarzy Katinka Hosszu (2:07,92). Przypomnijmy, że po słabym starcie w eliminacjach do półfinałów nie zakwalifikowała się nasza jedyna reprezentantka na tym dystansie, Mirela Olczak. 50m stylem dowolnym kobiet: Katarzyna Wilk zajęła szóste miejsce w swojej serii półfinałowej z czasem 25,51. W

Pływackie MŚ. Czerniak i Korzeniowski w półfinale

awansował z piątym rezultatem (51,95), niespodzianką In minus jest forma legendarnego rywala Phelpsa- Serba Milorada Cavica, który z czasem 52,67 zakończył rywalizację na pływalni w Szanghaju. Do dalszej fazy zawodów nie udało się awansować Filipowi Wypychowi (22,99- 36 miejsce) na 50m stylem dowolnym

Pływacki mityng w Paryżu. Korzeniowski potwierdził klasę

Wspaniały rezultat zanotował Cesar Cielo, zwycięzca konkurencji 50m stylem motylkowym. W stawce finałowych rywali pojawiło się mnóstwo niesamowicie szybkich delfinistów. Między innymi Fred Bousquet, Steffen Deibler, Andriy Govorov czy Florent Manadou. Brazylijczyk pokonał dystans w 22,98, drugim

ME w pływaniu. Wieczorne medalowe szanse Polaków

- w finale konkurencji 400 metrów stylem dowolnym. Więcej o pływaniu przeczytasz na Plywacy.com

ME w pływaniu. 1. dzień. Rosjanie pokonali Francuzów. PODSUMOWANIE

Jesteś ligowym ekspertem? Zagraj w Wygraj Ligę » Finały dnia: 400m stylem dowolnym mężczyzn: Zwycięstwo 18-letniego Francuza. Yannick Agnel prowadził przez praktycznie cały dystans, Biedermann schowany za Lobintsevem i Rappem. Ostatnie 100 metrów to rewelacyjna pogoń rekordzisty i

"Niepolski" dzień w Budapeszcie

zawodach. Manadou pływa jak maszyna, startując w większości konkurencji w stylu zmiennym i dowolnym i w każdym zdobywając złoto. Porównanie do robota to eufemizm - bez śladu zmęczenia i z tym samym zastygłym wyrazem triumfu na twarzy potrafi wygrać dwa wyścigi z rzędu. Jeżeli Otylia Jędrzejczak chce

ME Budapeszt: Szóste miejsce Alicji Tchórz - podsumowanie drugiego dnia.

wykonaniu Alshammar w tym roku. Brązowy medal dość niespodzewanie zdobyła Francuzka Melanie Henique (26,09). Zawiodła zmęczona zwycięstwem w półfinale 100 metrów stylem dowolnym, w którym płynęłą kilka minut wcześniej Sarah Sjoestroem, która z rezultatem 26,14 uplasowała się na czwartek pozycji. Medal

ME w pływaniu. Polacy wciąż bez medalu

przed metą i przyniosło to efekt. Rezultat Rouault to najlepszy wynik na 1500 metrów stylem dowolnym w tym roku, rekord Francji, a przy okazji pierwszy złoty medal na tym dystansie dla Francuza od 1934 roku 200m dowolnym mężczyzn Zaskakująco kiepski czas rekordzisty świata, Paula Biedermanna (1:46,06

ME w pływaniu. Fenomenalny start Radosława Kawęckiego

reprezentantów w finale konkurencji 100 metrów stylem motylkowym! W pierwszym z półfinałów popłynął Paweł Korzeniowski. Po słabej pierwszej długości basenu i szóstym miejscu (24,81), Paweł zdecydowanie przyspieszył i do mety dopłynął na drugim miejscu, po raz kolejny bijąc swój rekord życiowy (52,32). Wygrał

MŚ na krótkim basenie. Rekord świata Australijek

Australia, pływacka potęga, w pierwszych dwóch dniach mistrzostw zdobyła tylko jeden złoty medal. W sobotę powiększyła swój dorobek o kolejne trzy. Lenton wygrała 100 m st. dowolnym i poprowadziła koleżanki do zdobycia złota w sztafecie (wynik 3.54,95 jest nowym rekordem świata, poprzedni - 3.55,78

Pływanie. Paweł Korzeniowski mistrzem Słowenii

zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Budapeszcie. Słoweńskie zawody potrwają do niedzieli. Zwycięzcy pierwszego dnia i miejsca Polaków: Panowie: 200m motylkowym: 1. P. Korzeniowski: 1:57,68; 3. M. Matczak: 2:07,22; 50m grzbietowym: 1. J. Massacand: 26,38; 3. J. Jasiński: 27,07, 4. R. Kawęcki: 27,25; 100m

Polak walczy o medal. Niepełnosprawność nie jest przeszkodą. Przejmujące zdjęcia

100m st. dowolnym (S11). Polak zajął w nim ósme miejsce. Odpadł Marcin Ryszko oraz Polki Katarzyna Pawlik i Oliwia Jabłońska które odpadły w sprincie na 50m dowolnym pań (S10). Krzysztof Paterka z Poznania zdobył medal igrzysk paraolimpijskich w Atenach w 2004 roku. Cztery lata temu w Pekinie był o