3 liga opolsko- śląska tabela

łuba

Odra Opole coraz bliżej barażów o II ligę!

Odra Opole w sobotnie popołudnie pewnie pokonała na wyjeździe, w derbach regionu, LZS Piotrówka 3:0. Umocniła się przy tym na pierwszym miejscu tabeli grupy opolsko-śląskiej III ligi.

Słaba pierwsza połowa i niewykorzystany karny nie przeszkodziły w zwycięstwie

Na zakończenie 27. kolejki III ligi opolsko-śląskiej czwarty zespół w tabeli, Ruch Zdzieszowice, pokonał w niedzielę w Bielsku-Białej rezerwy ekstraklasowego Podbeskidzia 3:1. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe.

Polonia Bytom powiększa przewagę nad Odrą Opole

W rozegranym awansem spotkaniu III ligi opolsko-śląskiej lider Polonia Bytomia pokonał Górnika II Zabrze 3:0 i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Obecnie przewaga nad drugą Odrą wynosi cztery punkty.

Miały być trzy zwycięstwa naszych III-ligowców. Nie ma żadnego

. miejscu. Pozostałe wyniki ósmej kolejki III ligi opolsko-śląskiej: Stal Bielsko-Biała - Ruch II Chorzów 2:1, Grunwald Ruda Śląska - Szombierki Bytom 1:3, Pniówek Pawłowice Śląskie - Skra Częstochowa 1:1, GKS Jastrzębie - Piast II Gliwice 1:1, Rekord Bielsko-Biała - LKS Bełk 5:2.

Czwarte zwycięstwo Zdzichów z rzędu. Odra Opole pozostaje liderem!

. minucie, wynik spotkania ustalił Mateusz Marzec. Dzięki tej wygranej Ruch awansował na ósme miejsce w tabeli III ligi opolsko-śląskiej. Liderem rozgrywek jest Odra Opole, która w piątek na własnym stadionie pokonała Podbeskidzie II Bielsko-Biała 3:1, dzięki czemu awansowała z drugiego na pierwsze miejsce

Odra Opole dogoniła Polonię Bytom. Zdzichy gonią czołówkę [WYNIKI]

czwartym froncie. Pozostałe wyniki 33. kolejki III opolsko-śląskiej: Górnik Mysłowice - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1:2; Grunwald Ruda Śląska - Pniówek Pawłowice Śląskie 0:3; LKS Czaniec - Polonia Łaziska Górne 3:1; Piast II Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 0:2.

Ryszard Czerwiec zadebiutował w nowej roli. Jak sobie poradził?

Ole, ole, ole, ole! Trybuna Kibica zawsze pełna 44-letni Czerwiec zadebiutował w sobotę w roli szkoleniowca LZS-u Piotrówka, który rywalizuje w trzeciej lidze opolsko-śląskiej. Czterokrotny mistrz Polski (w barwach Widzewa i Wisły) zaczął od zwycięstwa z Odrą Opole (3:1). LZS zajmuje w tabeli

Przedwczesny finał wojewódzkiego Pucharu Polski w Zdzieszowicach

Nie ma wątpliwości, że starcie wicelidera i czwartej drużyny w tabeli III ligi opolsko-śląskiej to przedwczesny finał rozgrywek, a zwycięzca dzisiejszego meczu będzie murowanym faworytem do zdobycia okręgowego PP, wszak w ostatnim meczu zmierzy się z zespołem z szóstego poziomu rozgrywek. Jeszcze

Odra Opole już pewna swego, Ruch Zdzieszowice i MKS Kluczbork wciąż walczą

niedziele o godz. 15. Dzień wcześniej natomiast o godz. 17 rozbrzmi pierwszy gwizdek we wszystkich spotkaniach grupy opolsko-śląskiej III ligi. O ile grające - na ten moment - już o nic Odra Opole i LZS Piotrówka zmierzą się na wyjazdach z rezerwami Górnika Zabrze i Piasta Gliwice o tyle wciąż o utrzymanie

Odra Opole o krok od baraży o awans do II ligi

siebie (godz. 19) czwartą w tabeli Stal Bielsko-Biała (tydzień temu Stal pokonała Polonię 1:0). Później Odrę czeka wyjazd do Bytomia na mecz z Szombierkami (30 maja), kolejne niełatwe spotkanie u siebie ze Skrą Częstochowa (3 czerwca) i na zakończenie wyjazd do Pawłowic Śląskich na pojedynek z Pniówkiem

W Opolu wiosna zaczyna się już w listopadzie

;oczka", a przegrali w tym czasie m.in. z dwoma ostatnimi ekipami w tabeli - Małąpanwią Ozimek (1:2) i Skalnikiem Gracze (2:3). Zwycięstwo Odry ma o tyle duże znaczenie, że zapewni naszym piłkarzom pozycję lidera tabeli III ligi opolsko-śląskiej w przerwie zimowej. Dodajmy, że w tym roku przed

Taką grę i taką Odrę jak w drugiej połowie chciałbym oglądać [WIDEO]

, przyjechał tutaj w tej rundzie. Zupełnie przegraliśmy środek pola, potem skorygowaliśmy ustawienie - tłumaczył trener Smółka. To piąte zwycięstwo niebiesko-czerwonych z rzędu, a dzięki niemu umocnili się oni na pozycji wicelidera III ligi opolsko-śląskiej. A już za tydzień w Bytomiu mecz na szczycie, bowiem

Nasi piłkarze mają powody do zadowolenia, niestety nie wszyscy

potem do siatki Grunwaldu jeszcze dwukrotnie trafił Tomasz Damrat i ostatecznie Ruch zwyciężył aż 6:2. Dzięki tej wygranej nasza drużyna awansowała na trzecią pozycję w tabeli III ligi opolsko-śląskiej i zmniejszyła stratę do prowadzącej dwójki, która dziś zgodnie straciła punkty. Lider rozgrywek

Piłkarze Odry Opole dedykują wygraną choremu koledze [WIDEO]

, gratuluję Damianowi dobrego występu. Patrzymy już w przyszłość - komentował z kolei szkoleniowiec Ody Zbigniew Smółka. Po tym zwycięstwie Odra awansowała na pozycję lidera III ligi opolsko-śląskiej, niestety tylko na kilkanaście godzin. W sobotę wczesnym popołudniem dotychczas prowadzący w tabeli Rekord

Niespodziewana wpadka MKS-u Kluczbork. Grad bramek w Zdzieszowicach i Ozimku [WYNIKI]

w tym spotkaniu i dał gospodarzom cenne trzy oczka. Przypomnijmy, że w sobotę punkty z zespołem walczącym o utrzymanie stracił także lider III ligi Odra Opole, która tylko zremisowała 0:0 z Grunwaldem Ruda Śląska. To spowodowało, że niebiesko-czerwoni stracili pierwsze miejsce w tabeli, a nowym

Pierwszy raz w sezonie będą trzy wygrane naszych trzecioligowców?

sąsiadami w tabeli (Zdzichy plasują się na ósmym miejscu, Górnik jest "oczko" wyżej). Wynik bezpośredniego starcia może mieć więc duży wpływ na układ sił w III lidze opolsko-śląskiej.

Przełamanie MKS-u Kluczbork. Porażki III-ligowców [WYNIKI]

III lidze. Lider rozgrywek Odra Opole przegrała na własnym stadionie z GKS-em Jastrzębie 0:1. A piąty w tabeli Ruch Zdzieszowice, także u siebie, poległ w meczu z Ruchem II Chorzów aż 1:4. Już na początku drugiej połowy goście prowadzili 3:0 (bramki: Marek Szyndrowski 29. minuta, Maciej Urbańczyk 45

Sensacja w Kluczborku. Grad bramek w Ozimku i Graczach [WYNIKI]

pierwszej wiosennej kolejce III ligi opolsko-śląskiej. Odra Opole pokonała na własnym stadionie Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1:0. Gol padł już w trzeciej minucie meczu, a jego autorem był Janusz Gancarczyk. Zwycięstwa zaliczyły również inne zespoły z czołówki. Druga w tabeli Polonia Bytom po równie

MKS Kluczbork już nie jest liderem II ligi. Zdzichy tracą dystans do Odry [WYNIKI]

klub stracił pozycję lidera i spadł na trzecie miejsce w tabeli II ligi. Remisem 1:1 zakończyło się także spotkanie na szczycie III ligi opolsko-śląskiej w Bielsku-Białej pomiędzy trzecią w tabeli Stalą i czwartym Ruchem Zdzieszowice. Zdzichy prowadziły po golu Mateusza Szatkowskiego w 18. minucie

Czwarty remis z rzędu MKS-u. Kolejne derbowe zwycięstwo Ruchu

Swornicy Czarnowąsy. Ekipa spod Opola, która jest tuż nad strefą spadkową III ligi opolsko-śląskiej, nie wykorzystała atutu własnego boiska i tylko zremisowała z będącym trzy pozycje niżej Górnikiem Mysłowice 1:1. Goście objęli prowadzenie w 14. minucie po golu Sebastiana Sarzały, dziesięć minut później

Niewykorzystany karny i remis MKS-u Kluczbork w Tarnobrzegu. Skalnik Gracze przegrał aż 0:6

i 76. Pozostałe wyniki 10. kolejki III ligi opolsko-śląskiej: Polonia Bytom - Grunwald Ruda Śl. 3:1 (1:0), Szombierki Bytom - GKS Jastrzębie 1:3 (0:1), Polonia Łaziska Górne - Piast II Gliwice 3:2 (1:0, pierwsza bramkę dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego były gracz Odry Tadeusz Tyc), Skra

MKS Kluczbork znów bez bramek. W meczu na szczycie Polonia pokonała Ruch

połowie gospodarze zdobyli trzy bramki w odstępie zaledwie pięciu minut, między 74. a 79. minutą gry. 0:1 w Czańcu z LKS-em przegrała dziś z kolei Swornica Czarnowąsy i nadal znajduje się w strefie spadkowej III ligi opolsko-śląskiej.

Po powrocie z Turcji piłkarze spotkają się z kibicami w Solarisie

Pierwszy mecz o punkty w tym roku czeka niebiesko-czerwonych już w sobotę o godz. 15 kiedy na stadionie przy ul. Oleskiej pojawi się Podbeskidzie II Bielsko-Biała. Do początku czerwca Odra, lider rozgrywek opolsko-śląskiej, rozegra 17 spotkań ligowych i - jeśli zajmie pierwsze miejsce w tabeli

Odra Opole wysoko wygrała i jest wiceliderem III ligi

bramkarzowi Grunwaldu. Chwilę później w zamieszaniu w polu karnym przytomnie zachował się Maciej Michniewicz, który po raz trzeci umieścił piłkę w siatce gospodarzy i ustalił wynik meczu. Dzięki temu zwycięstwu Odra wskoczyła na drugie miejsce w tabeli, trzeba jednak pamiętać, że pozostałe drużyny III ligi

Pierwsza porażka piłkarzy MKS-u w Kluczborku. W III lidze tylko jedno zwycięstwo [WIDEO]

tabeli Odrą Opole. Nasz ostatni III-ligowiec Ruch Zdzieszowice swoje spotkanie w Gliwicach z rezerwami Piasta zagra w niedzielę. Pozostałe wyniki 11. kolejki III ligi opolsko-śląskiej GKS Jastrzębie - Skra Częstochowa 2:0 (0:0), Górnik Mysłowice - Pniówek Pawłowice Śl. 2:0 (2:0), Rekord Bielsko-Biała

Kolejny niezwykle trudny wyjazd Odry. Ciekawy piłkarski weekend w regionie

Odra trzykrotnie remisowała i dwa razy przegrała, w obu przypadkach - co nie jest dobrym prognostykiem - na wyjeździe. Można się spodziewać, że jutrzejszy pojedynek również będzie bardzo trudny. Siódmy rok walki o awans Nic w tym dziwnego. Stal to jeden z najsilniejszych zespołów III ligi opolsko

Prawie idealna sobota naszych futbolistów. Niemalże wszyscy wygrali

.), Tomasz Swędrowski (86.) MKS: Wnuk - Orłowicz, Ganowicz Ż, Gierak, Uszalewski, Hober (84. Wolkiewicz), Arian, Niziołek, Nowacki (77. Swędrowski), Reinhard (88. Tomaszewski), Kojder (75. Grzegorzewski) Sobota była bardzo udana także dla większości naszych zespołów występujących w III lidze opolsko-śląskiej

Urodziny Odry Opole. Zobacz to, co najważniejsze w jej historii

barażach o II ligę, tak teraz nie odpuściła już nikomu. Prowadzony przez - pamiętającego walkę o elitę na początku wieku - Jana Furlepę, zespół wygrał najpierw niezwykle trudną grupę opolsko-śląską czwartego poziomu, a potem odprawił w barażach Vinetę Wolin. Oby to był początek powrotu do świetności OKS-u

Młody tata dał zwycięstwo Odrze Opole. "Bramki dedykuję mojemu synowi" [ZDJĘCIA]

ligi opolsko-śląskiej. Odra objęła prowadzenie już w pierwszej akcji meczu, kiedy w 2. minucie, po rzucie wolnym, bramkarz rezerw Podbeskidzia Sebastian Madejski interweniował tak niefortunnie, że trafił piłką w głowę Macieja Felscha, a futbolówka wpadła do siatki. Później opolanie mieli dużą przewagę

W sezonie jest 38 meczów, ale to właśnie ten może zadecydować o awansie

obecnych rozgrywkach (Odra przegrała dwa mecze). Bytomianie mają na koncie również 11 zwycięstw (jedno więcej niż Odra) i - tak jak opolanie - dwa remisy. Mecz na szczycie Będzie to więc spotkanie dwóch najlepiej i najrówniej grających drużyn w III lidze opolsko-śląskiej, lidera i wicelidera, a

Polonia Bytom. W sobotę pierwszy baraż o awans do drugiej ligi

efekcie to właśnie klub z Bytomia zajął na koniec pierwsze miejsce w grupie opolsko-śląskiej i zagra w barażach o drugą ligę. Rywalem polonistów jest inna zasłużona dla polskiej piłki firma, Warta Poznań. Warciarze zdecydowanie wygrali rywalizację w grupie kujawsko-wielkopolsko-pomorskiej. Oba zespoły

Na półmetku rozgrywek Odra liderem, Ruch wiceliderem III ligi!

). Tabela po rundzie jesiennej III ligi opolsko-śląskiej: 1. Odra 19 43 43:21 2. Ruch 19 39

Którzy nasi sportowcy w minionym roku mieli najlepszą passę? [RANKING]

dziesięć z jedenastu swoich spotkań i przewodzą w tabeli PlusLigi. Jakby tego było mało na wyjazdach śrubują rekord wygranych z rzędu, bowiem w tym momencie mają ich na koncie już pięć. Na zakończenie wspominamy beniaminka III ligi opolsko-śląskiej, czyli ekipę z drugiego bieguna. LZS ustanowił bowiem

Faworyci nie zawiedli, choć do przerwy zanosiło się na niespodzianki

meczu grali w przewadze, po czerwonej kartce dla Pawła Słoneckiego pod koniec pierwszej połowy. Pozostałe wyniki 13. kolejki III ligi opolsko-śląskiej Piast II Gliwice - Ruch II Chorzów 2:5 (2:1); GKS Jastrzębie - Polonia Łaziska Górne 2:0 (1:0); LKS Czaniec - Pniówek Pawłowice Śl. 1:0 (0:0); Grunwald

Szczęśliwe zwycięstwo MKS-u. Pechowy remis Ruchu [ZDJĘCIA, WIDEO]

-ligowców, lider rozgrywek Odra Opole swoje spotkanie w Chorzowie z rezerwami Ruchu rozegra w niedzielę. Dziś gra także wicelider Polonia Bytom, który mierzy się w Bielsku-Białej z miejscowym Rekordem. Pozostałe wyniki 23. kolejki III ligi opolsko-śląskiej: LKS Czaniec - Stal Bielsko-Biała 0:3 (0:2), GKS

Niebiesko-czerwona przyjaźń od pokoleń

później, po powrocie obu klubów do pierwotnych nazw, rozegrano pierwszy mecz Odra - Polonia (padł remis 3:3), a do dziś odbyło się 57 oficjalnych spotkań ligowych tych drużyn (w latach 50., 60. i 70. w I lidze, później w II i III). Bilans przemawia na korzyść bytomian, którzy wygrali 24 pojedynki

Odra Opole pokonała Szombierki Bytom i dogoniła lidera [ZDJĘCIA]

trzecim piątkowym pojedynku Skalnik Gracze pokonał na własnym stadionie Polonię Łaziska Górne 3:2. Pozostałe mecze 17. kolejki III ligi opolsko-śląskiej zostaną rozegrane w niedzielę. O godz. 13 w Krasiejowie dojdzie do derbów Opolszczyzny, w których Małapanew Ozimek podejmie Ruch Zdzieszowice. O tej

Był kiedyś taki klub - Odra Wodzisław. Co dziś porabiają związani z nim ludzie

własny twór piłkarski o nazwie KP Odra 1922 Wodzisław, który rozpoczął grę od najniższego, dziewiątego szczebla rozgrywek. Teraz nowi działacze rozważają przejęcie licencji występującego w grupie opolsko-śląskiej III ligi Startu Galmet Bogdanowice. A co z tymi, którzy kiedyś w Odrze znaczyli bardzo

Postęp Legii z Rozwojem?

lidze zajmują 12. miejsce. Pierwszy zespół z katowickiej dzielnicy Brynów radzi sobie lepiej - jest wiceliderem tabeli grupy opolsko-śląskiej III ligi. Jak przyznają piłkarze i działacze klubu z tak mocnym rywalem jak Legia w całej historii jeszcze nie grali. O bilety pytano już dzień po wylosowaniu

Odra Opole straciła pozycję lidera. Zwycięstwo Ruchu, porażka LZS-u [WIDEO]

, Rekord prowadzi jednak lepszym stosunkiem bramek. Na trzeciej pozycji w tabeli utrzymał się Pniówek Pawłowice Śląskie, który wygrał w Rudzie Śląskiej z Grunwaldem 3:0 (Michał Szczyrba 22., Przemysław Węgrzyn 46., Arkadiusz Przybyła 66.), a do prowadzącej dwójki traci on cztery "oczka". Czwarty

III liga dokończona: jedno zwycięstwo, dwie porażki

I tak 31 października - o czym już pisaliśmy - najpierw Skalnik Gracze pokonał 3:2 na swoim stadionie Polonię Łaziska Górne (dwie bramki Damiana Lenkiewicza i gol Łukasza Mrozińskiego), a kilka godzin później Odra Opole odprawiła Szombierki Bytom 2:0 (trafienia Krzysztofa i Mateusza Gancarczyków

Zwycięstwo Odry Opole na zakończenie zgrupowania w Turcji

. Jeszcze dziś nasi piłkarze powinni wrócić do domów, przed południem czeka ich lot do Berlina, a stamtąd autokarem przyjadą do Opola. Przypomnijmy, że początek rundy wiosennej III ligi opolsko-śląskiej już w przyszłą sobotę. Na inaugurację nasz zespół zmierzy się na własnym stadionie z 14. w tabeli

Rehabilitacja Odry Opole. Sensacyjny wynik w Graczach

Lider III ligi Odra Opole był zdecydowanym faworytem spotkania z 11. w tabeli LKS-em i w pełni udowodnił to na boisku. Na pierwszego gola kibice w Czańcu czekali do 35. minuty, kiedy Rafał Brusiło wyłożył piłkę do Janusza Gancarczyka, a ten spokojnie umieścił ją w siatce. Minęło ledwie siedem minut

Odra Opole goni lidera. Już tylko trzy punkty straty

Przypomnijmy, że wczoraj niebiesko-czerwoni wygrali w Graczach w derbach Opolszczyzny z miejscowym Skalnikiem 3:1. Zobacz bramki z tego meczu Tymczasem w niedzielę pierwszej porażki w tym sezonie doznał lider z Bytomia, który przegrał w Zabrzu z rezerwami Górnika 0:2. Mecz miał niesamowity przebieg

W Święto Niepodległości grają piłkarze i hokeiści. Przyjdź pokibicować

występujących na czwartym szczeblu u siebie zagrają trzy. O godz. 13 na stadionie przy ul. Oleskiej w Opolu prowadząca w tabeli Odra podejmie dziewiąty Pniówek Pawłowice Śląskie, który w sobotę niespodziewanie, by nie powiedzieć sensacyjnie, pokonał ówczesnego lidera - Polonię Bytom 3:2. O tej samej porze

Trzecioligowy hit dla Odry Opole. Polonia Bytom zdoła jeszcze odrobić straty? [ZDJĘCIA]

drużyny w tabeli. A mieli za co dziękować, bo dwie najlepsze ekipy tej grupy trzeciej ligi stworzyły bardzo ciekawe widowisko. Fanów obu klubów, a przyszło ich na opolski obiekt około 3 tysięcy, od lat łączy tradycyjna zgoda, ale stawka meczu spowodowała, że na boisku nie było meczu przyjaźni. Gospodarze

Odra odprawiła z kwitkiem kolejnego rywala. Wystarczyło 40 minut [WIDEO]

Zdzieszowicach z Ruchem. A tydzień potem, również wyjazdowe, spotkanie okręgowego Pucharu Polski z Jednością Rozmierka. Odra Opole - Pniówek Pawłowice Śl. 3:0 (3:0) Bramki: Krzysztof Gancarczyk (11.), (40.), Sebastian Deja (35.) Odra: Wichman - Droszczak, Michniewicz, Gawron, Brusiło, Flejterski, Deja, Peroński

III liga opolsko-śląska

Walka Zabrze - Ruch Radzionków 0:1 (0:0): Gielza (75.). Beskid Skoczów - Koszarawa Żywiec 2:0 (0:0): Padło (85.), Mzyk (88.). Energetyk ROW Rybnik - Skalnik Gracze 6:0 (3:0): Buchała (15., 22.), Szatkowski (25.), Dzięgielowski (65.), Krótki (78.), Sałek (87.). Orzeł Psary-Babienica - Pniówek

Odra Opole pokonała Grunwald Ruda Śląska, ale łatwo nie było [ZDJĘCIA]

doliczonym czasie gry. Odra Opole - Grunwald Ruda Śląska 2:1 (2:0) Bramki: Janusz Gancarczyk (3.), Waldemar Gancarczyk (22.) - Michał Brzozowski (62., karny) Odra: Kleemann - Kolanko (74. Droszczak), Michniewicz Ż, Bodzioch, Brusiło, Wepa, Peroński, M. Gancarczyk (56. Włodarczyk), W. Gancarczyk, J

Odra Opole bez kłopotu awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski [WYNIKI]

Ekipa z Brzegu w tym sezonie spisuje się wyśmienicie. Z rozegranych wcześniej 17 spotkań ligowych i pucharowych, wygrała aż 15, a dwa zremisowała. Nic więc dziwnego, że z ogromna przewagą, aż 13 punktów, prowadzi w tabeli Saltex IV ligi i przed rundą rewanżową zdaje się być murowanym faworytem do

Skalnik Gracze znów wysoko przegrał. Jak grali pozostali trzecioligowcy? [ZDJĘCIA]

reprezentacji Polski i Legii Warszawa oraz ligach rosyjskiej, belgijskiej i ukraińskiej Dawid Janczyk. Drugi punkt w tym sezonie zdobyła Swornica Czarnowąsy, która zremisowała na wyjeździe 1:1 z Grunwaldem Ruda Śląska. Gola dla gospodarzy zdobył Kamil Ciołek w 35. minucie, w 54. minucie wyrównał Tomasz Jaworski

Lidera mamy i już go nie oddamy [WYWIAD]

dotychczas prowadząca w tabeli Polonia Bytom przegrała z Pniówkiem Pawłowice Śląskie 2:3, niebiesko-czerwoni awansowali na pozycję lidera i mają trzy oczka przewagi nad polonistami. To właśnie zespół z Pawłowic będzie najbliższym rywalem Odry, a mecz odbędzie się już we wtorek (11 listopada) na stadionie